Монолит (Манастирище) Ботев Криводол

Монолит вкара 7 на Ботев (Криводол)

Отборът на Монолит се наложи над Ботев (Криводол) с резултат 7:2 в контролна среща, разкри "Конкурент".

Още в 5-ата минута Владимир Вълов-Сисо откри резултата.  В 15-та мин. топката срещна в пеналта ръката на Емил Тодоров и главният съдия Росен Гановски отсъди дузпа. От бялата точка Пламен Петров изравни. Монолит отново излезе напред още в следващата минута. Николай Методиев подхвана атака, преминала през Георги Иванов и завършена от Кристиян Илиев-Евра за 1:2. Последваха фрапантни пропуски на Вълов, Илиев и Иванов очи в очи със стража на домакините. В края на полувремето Момчил Манчев с далечен удар се опита да притесни вратарят на Монолит Веселин Митов.

През втората част полицейският национал Георги Иванов наниза 5 гола, като за 4 от тях, след пробиви и по двете крила, му асистира Николай Методиев. Четвъртото попадение беше особено зрелищно. От дъгата на пеналта Иванов копна феноменално топката в сглобката на вратата.
Грозни сцени, пререкания с длъжностните лица и обиди по техен адрес принудиха главния съдия Росен Гановски да отстрани в 60-та и в 65-та мин. заради непристойното им поведение Александър Аврамов и Емануил Димитров от състава на Ботев, на чието места своевременно се появиха други играчи. Асистенти на рефера бяха Владимир Вълов и Стоян Стоянов.

В последната минута на мача Пламен Петров оформи крайното 2:7. След серия от финтове пред пенала той прехвърли Веселин Митов.

За Монолит не играха Тодор Кръстев, Мариян Тончев, Ивайло Сашев, Владимир Владинов, Никола Мишев, Иван Начев и Евгени Стефанов.