Пирин Благоевград Локомотив 2012 (Мз)

Пирин измъкна точка от Локомотив Мездра

Локомотив 2012 завърши 1:1 в Мездра с Пирин Благоевград в среща от 18-ия кръг на Б група. Така Железничарите пропуснаха да победят още един фаворит за влизане в елита, след като имаха повече възможности за гол, докато гостите изравниха чак в продължението на мача. През първата част двубоят беше равностоен. За домакините два опасни изстрела отправи Николай Цветков, а „орлетата“ се отчетоха с шут на Благой Наков.

След почивката възпитаниците на Иван Редовски сътвориха повече запомнящи се неща. В 60-та мин. Тодор Чаворски изведе Петър Димитров, но той стреля покрай страничния стълб. Малко по-късно защитникът Стоян Георгиев отправи мощен шут, преминал близо до целта. В 66-та мин. Петър Димитров материализира преимуществото на мездренчани. Опитният нападател открадна топката от защитник и с фалцов удар се разписа за 1:0. В 73-та мин. домакините имаха сериозни претенции за отсъждане на дузпа заради поваляне на Николай Христозов в пеналта, но главният рефер Тихомир Алексов остана безмълвен. В последните 10 минути гостите натиснаха, като щастието им се усмихна едва в 91-та мин. когато Петър Тончев с изстрел от 25 метра оформи крайното 1:1.

За Локо /Мз/ играха: Иван Иванов, Стоян Георгиев, Петър Василев, Христо Попадийн, Николай Христозов, Георги Стоичков, Емил Колев, Николай Цветков /85 Иван Мишев/, Ивайло Цветанов /88 Владимир Иванов, Тодор Чаворски /80 Николай Ганчев/ и Петър Димитров .