Спартак (Плевен) Ювентус (Малчика)

Спартак Плевен с разгромна победа

Спартак (Плевен) стартира повече от успешно пролетния полусезон в Северозападната "В" група. Днес футболистите на Бойко Цветков разбиха в Малчика местния Ювентус с 6:1 в среща от 14-ия кръг на първенството. Още до почивката спартаковци решиха мача, като първо само за три минути халфът Васил Шопов вкара два гола - в 24-ата и 27-ата, а малко преди таймаута Любомир Тодоров направи резултата класически - 3:0. В началото на второто полувреме "синьо-белите" направиха своята преднина още по-убедителна, като точни попадения отбелязаха отново Любчо Тодоров и новото попълнение Христо Кирев. В 72-ата минута домакините стигнаха до почетен гол, като негов автор стана Валентин Антонов. Осем минути преди края нисичкият полузащитник на Спартак Антони Иванов оформи крайното 6:1 за плевенския тим, информира ПлевенСпорт

В други два мача от кръга Бдин се наложи в село Лесичери над Павликени с 3:1, а търновският Етър спечели гостуването си на Янтра в Габрово с 4:1. Така след кръга разликата в точките между трите отбора на върха се запази, като Спартак са лидери с 37 точки, следвани от Бдин с 33 и Етър с 32.

В следващия 15-ти кръг тимът на Спартак ще посрещне в Плевен отбора на Павликени, като срещата ще се състои на 22 март (неделя) от 14.30 часа.

Спартак: Станислав Антонов (60 Радослав Михайлов), Роберт Петров, Петър Стоянов, Станислав Георгиев, Кристиян Григоров (60 Живко Господинов), Тихомир Тодоров, Христо Кирев, Антони Иванов, Стефан Христов, Васил Шопов (55 Любомир Иванов), Любомир Тодоров.

Ювентус: Вeселин Ганчев, Венелин Лазаров, Йонко Коев, Любомир Любенов (54 Сергей Стефанов), Любомир Йозов (46 Преслав Кочев), Николай Петров, Валентин Антонов,Владислав Кинчев, Костантин Генков, Тони Панков, Ивайло Дюлгеров.