Септември 98 (Тервел) Доростол 2013

Септември вкара 5 на Доростол

Отборът на Септември (Тервел) се наложи с 5:0 над Доростол в мач от 18-ия кръг на Североизточната "В" група.

В 22-ата минута играч на домакините излезе очи в очи със стража на Доростол. Мирчев откри резултата от бялата точка. В 42-ата минута при идентична ситуация стражът на Доростол Калинов извърши ново нарушение, този път извън наказателното поле, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

През втората част домакините се възползваха по най-добрия начин от численото си преимущество. В 48-ата минута Стефан Стефанов удвои преднината на домакините – 2:0. Нападателят Иван Жеков завърши с гол добра атака на домакините и доведе резултата до 3:0. Опитният халф Марин Петров покачи на 4:0 след попадение директно от корнер. Топката прелетя над играчите, резервният страж на силистренци не прецени добре траекторията й и коженото кълно влетя във вратата. В 85-ата минута Ивайло Георгиев оформи крайното 5:0.

Домакините изразиха задоволство от постигнатата изразителна победа.

“В интерес на истината Доростол не ни затрудни много. Червеният картон повлия на играта, но през втората част гостите определено паднаха духом и ние реализирахме четири попадения.”, сподели след двубоя старши-треньорът на Септември (Тервел) Искрен Пенчев пред http://zona90.com/.

Със спечелените три точки Септември (Тервел) заема деветата позиция в класирането, докато Доростол остана последен.