Доростол 2013 Тича (Долни Чифлик)

Доростол падна с 1:3 от Тича

Отборът на Доростол допусна домакинско поражение с 1:3 от Тича Долни Чифлик в двубой от поредния кръг на Североизточната В група.

Срещата започна равностойно, като домакините бяха решени да дадат край на головата суша, която тегнеше над отбора от 2 ноември миналата година от мача с Две могили в Силистра, или това бяха повече от 600 минути от попадението на капитана Даниел Георгиев в средата на първото полувреме от срещата от 12-ти кръг на В Североизточна група, завършил тогава 1:1.

Младите играчи, които пусна старши треньора на домакините бяха малко сковани, но в предвид на това, че нямат достатъчно опит и игрови минути на това ниво, може да им бъде простено. Дебют на вратата на Доростол направи 17-годишния юноша на клуба Мартин Димитров Костадинов, внук на бизнесмена Марин Стоянов, помагал в миналото на силистренския отбор. Останалите момчета бяха сплав от млади надеждни състезатели и опитни бойци. Но дали тази сплав бе достатъчно споена към момента? След неспирни разигравания и надлъгвания по всички части на терена все пак опита на гостуващия отбор си каза думата и  в 36 минута играещия старши треньор за чифликчиите Тодор Каменов, успя да види неподготвен младия страж на домакините и го прехвърли за 0:1. Така свърши и полувремето, а малко преди края му жълт картон за спъване на противник си изпроси един от основните състезатели в отбора на Доростол Николай Боев.

Началото на второто полувреме започна с атаки на гостите и не бе изненада как с примерен удар от около 10 метра Драгомир Николов успя да покачи на 0-2. В 55 минута за задържане с ръка на откъснал се противников състезател, централния бранител на Доростол Теодор Кирчев получи жълт картон. Именно Кирчев се превърна в герой за Доростол като успя да прекрати головата суша за домакините, и в 84 минута с глава направи резултата 1:2. Гостите обаче настъпиха още по здраво. В 88 минута за спъване на състезател в синьо Мирослав Андреев от гостите бе декориран в жълто. Веднага в следващата минута капитана на гостите Мартин Димитров излезе сам срещу съименника си, вратаря на силистренци Мартин Димитров, и покачи на 1:3 за Тича. В даденото от съдият 2 минутно продължение не се случи нищо особенно и гостите забиха в дъното домакините от Силистра, а феновете на стадиона останаха до края за да ръкопляскат на…хубавата съдийка Мирела Иванова. Краен резулта Доростол 1:3 Тича.

Доростол изцяло в сини екипи: 88. Мартин Димитров Костадинов(дебют), 25. Ивелин Павлов, 3. Николай Станчев, 15. Теодор Кирчев, 6. Красен Димитров, 8. Даниел Георгиев(к.), 24. Николай Боев Тончев, 11. Ерсен Осман, 21. Християн Попов, 23. Златко Неделчев Цветков, 4. Александър Ованес Агопян Резерви: Николай Кръстев, Илиян Стоянов, Филип Филипов Филипов, 22. Цветан Мирославов Върбанов, Владимир Георгиев Перчемлиев, Михаил Атанасов Димитров

Старши треньор Велиян Петров, помощници Георги Ташев и Светлин Стефанов

Тича (Долни Чифлик) черен екип с жълти райета: 1. Неделчо Добрев, 4. Костадин Иванов, 9. Венцислав Маринов, 18. Вилиян Николов, 2. Димитър Кюркчийски, 11. Тодор Каменов, 8. Мартин Димитров(к.), 10. Диан Кателиев, 15. Никола Найденов, 7. Драгомир Николов, 14. Денислав Андреев Резерви: 20. Мирослав Андреев, 17. Мартин Великов, 13. Александър Христов.

Старши треньор: Тодор Каменов, с помошник Валери Христов.

Главен съдия: Мирослав Шенков, с помошници Мирела Иванова и Християн Ганев и тримата от Русе, резервен съдия Стоян Станев.

по материали на: silistra.cc