Сливнишки герой Рилски спортист

Сливнишки герой отнесе Рилецо с 4-0

В отложен мач от 18 кръг на ЮЗ „В“ група, Сливнишки герой отнесе Рилски спортист (Самоков) с 4-0. Срещата се игра на градският стадион в Сливница, който издържа мача без проблем, въпреки дъжда който цял ден валя в града. Около 200 зрители пък видяха дебюта на най-новото попълнение на сливничани Тодор Христов, като бившият играч на Левски Сф, Берое СЗ, Марек и Академик (Свищов) демонстрира класа и даде две асистенции, за попаденията на Николай Иванов и Мариан Хаджиев.

Момчетата на Венци Рангелов натиснаха още от първата минута на мача, но въпреки натиска първото попадение дойде едва в 17-та минута, когато страхотна комбинация между Тодор Христов и Мариан Хаджиев завърши със страхотен пас към голмайстора на групата Николай Иванов, и той с премерен удар откри за 1-0.

Рилеца имаше шанс малко по-късно, когато ветеранът Васил Киров изведе свой съотборник в чиста позиция пред вратаря на домакините Мирослав Григоров, но се засуети и защитникът Живко Георгиев изби.

През втората част сливничани бяха пълен господар на терена.

В 58-та минута Христов изпълни ъглов удар отляво на вратата на гостите, качи перфектно топката на главата на Мариан хаджиев и нападателят от 3 метра прониза вратата за 2-0.

Три минути по-късно Николай Иванов направи пропуск, след като проби, и стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката прелетя покрай гредата. Малко по-късно отправи и удар по земя, но отново в аут.

В 77-та минута обаче Иванов бе безпогрешен, след като при едно меле в наказателното поле стреля, топката бе избита от вратаря, върна се към нападателят и той с глава отбеляза своя 17 гол от началото на първенството.

Рилецо показа на два пъти зъби, но първо далечен удар бе избит от Григоров, а малко по-късно капитанът на Героя Н. Величков върна неразчетено една топка към вратаря, но миг преди нападател на Рилски спортист да я достигне, топката бе избита.

В 85-та минута, влезлият като резерва Румен Кереков излезе в чиста позиция в наказателното поле, след двойно подаване и с шут в долният ляв ъгъл направи резултата 4-0.

С тази победа Героя остава на четвърто място, на 6 точки от водача и на 2 т. от третия, но с мач по-малко. Рилеца пък зае предпоследно място, като оставането в групата вече започва да придобива вид на мираж.

Следващата седмица героя гостува на Миньор Пк в дербито на кръга, а двубоя ще се предава директно по Канал 3.