Миньор Конелиано (Герман)

Миньор спря серията на Конелиано

Отборът на Миньор се наложи над „Конелиано” с 4:1. "Чуковете" успяха да поведат още в първите минути на срещата и отново голмайстор беше Дани Стефанов, който вкара четири гола в последните три мача на тима. Александър Александров центрира от корнер и Стефанов с глава откри резултата. Последваха добри минути за домакините, но второто попадение в мача падна чак минути преди да изтече редовното време на първото полувреме. Тогава Йордан Йорданов беше спънат в наказателното поле на гостите и Александър Александров вкара дузпата във вратата на игралия преди време и в Миньор Димитър Симеонов. Две минути след подновяването на играта Томи Костадинов изведе в чиста позиция Дани Стефанов, вратарят на гостите легна предварително,но беше съобразително прехвърлен от пернишкия нападател и преднината на миньорци стана класическа. В 59-ата минута Анатолий Тодоров от Конелиано събра накуп трима пернишки защитници и след като ги надигра реализира почетното попадение за отбора си. Пет минути преди да изтекат редовните деветдесет с хубав удар Александър Александров оформи крайното 4:1. Така перничани прекъснаха серията от три поредни победи на отбора на Конелиано, а в същото време прибавиха ценни три точки в актива си в борбата за челната позиция в Югозападната В група