Конелиано (Герман) Оборище - жени

Оборище без проблеми срещу Конелиано

Лидерът в ЮЗ "В" група Оборище (Панагюрище) разгроми с 4:1 като гост хитът в групата Конелиано (ДИТ, София), в мач от XXV кръг на Югозападната "В" група. Така воденият от В. Дамянов е на крачка от заветната цел, а именно за първи път участие на отбора в професионалния футбол.

За целта тима има да изиграе само още 3 сравнително протоколни мача, а именно срещу Балкан (Варвара), Рилски спортист и Спортист (Своге), един малко по-тежък като гост на Вихрен (Сандански), и дербито със Сливнишки герой като гост, който е в графата "всичко е възможно". От втория Миньор Пк тима ги дели разлика от 3 точки в плюс.

Воеводите отказаха столичния тим с 3 попадения още до почивката на двубоя, игран на стадиона в квартал Драгалевци. В 7-та минута Владимир Каптиев бе точен за 0:1. В 16-та Даниел Младенов си заработи дузпа, която превърна в гол за 0:2. В края на първата част отново Владимир Каптиев се разписа за 0:3.

В 69-та минута резервата Обаси Сайлас Окечукво покачи на 0:4. В 82-та минута Димитър Воденичаров вкара почетен гол за "Конелиано", фиксирайки крайния резултат 1:4.