Левски ФК Хасково 1957

Левски разби Хасково

Левски разгроми като гост Хасково с 5:0 в последния мач от шестия плейофен кръг във втората шестица на шампионата.
„Сините“ имаха предимство през целия мач, като пропуснаха да стигнат до още по-изразителен успех. Мигел Бедоя откри резултата в мача в 19-ата минута. Испанският полузащитник засече технично с глава топката във вратата на Хасково след пробив и центриране в наказателното поле на Луис Педро. През първото полувреме пропуски за Левски направиха Луис Педро, Бедоя и Александър Александров.
В края на полувремето защитникът на Левски Александров се намеси решително при една от малкото опасни атаки за Хасково.

В началото на второто полувреме домакините пропуснаха отлична възможност за изравняване на резултата. Малко след пропуска, в 54-ата минута Божидар Краев използва грешка в отбраната на Хасково и вкара втори гол за Левски. В 60-ата минута Антонио Аниете от пряк свободен удар вкара трети гол за „сините“, за 3:0. За испанеца това е 12-и гол за сезона в първенството.

В 67-ата минута с втория си гол в мача Мигел Бедоя направи резултата 4:0 за Левски. Полузащитникът вкара гол с удар от над 30 метра. В 89-ата минута бранителят Мики Орачев оформи крайното 5:0, след като бе изведен на стрелкова позиция. За юношата на Левски това е дебютен гол в „А“ група.

С успеха Левски си върна преднината от три точки пред Черно море на седмото място в класирането. Хасково остава на последното място, като изостава с две точки от предпоследния Марек.