Димитровград 1947 Розова долина

Димитровград на полуфинал за Купата на АФЛ

Димитровград спечели финала в Югоизточната зона от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. На стадион Пловдив победителите се налоиха над Розова долина след драматича победа с дузпа.

Редовното време на срещата завърши при 1:1. През първото полувреме двата отбора не си отбелязаха гол, но в 40-та минута защитникът Петко Георгиев бе изгонен от игра с директен червен картон. Така през второто полувреме Розова долина игра с 10 души. 10 минути след началото н втората част Димитровград поведе в резултата, а Пламен Колев изравни 20-на минути преди края на редовното време. По регламент при равенство в редовното време се преминава към изпълнение на дузпи. Играчите на Димитровград отбелязаха при всичките си опити, а за розите единствения пропуск бе направен от Иван Цанков. Така, след 5:4 при дузпите Розова долина отпадна от надпреварата. В полуфиналите Димитровград ще се изправи срещу Дунав.