Суворово Септември 98 (Тервел)

Суворово излъга Септември Тервел

Отборът на Суворово се наложи с 1:0 като гост на Септември Тервел в изтеглен двубой от 26-ия кръг на Североизточната В група.

Двубоят премина много динамично като двата отбора предложиха открит футбол, пише Зона90. През първата част двата отбора организираха нападения и към двете врати, но без особен резултат. Марин Петров от тима на Септември (Тервел) имаше добра възможност за гол, но бе блокиран в последния момент от Даниел Борисов. До края на полувремето попадение не падна и двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

През втората част двубоят продължи в същото русло. В 65-ата минута гостите от ФК Суворово организираха много добра контраатака, при която топката достигна до Никола Василев, който залъга противников защитник и с хубав диагонален удар прати топката в мрежата на Септември (Тервел) – 0:1. В следващите минути гостите продължиха да организират опасни контраатки. При една от тях защитник на домакините игра с ръка пред наказателното поле и главният рефер отсъди пряк свободен удар. Играещият-наставник на ФК Суворово Венцислав Желев изпълно добре статичното положение, но топката се отби в страничната греда. Там притичаха двама футболисти на гостите, но не успяха да се координират и пропиляха чудесна възможност да удвоят преднината на своя отбор.

Александър Чукански пък от непосредствена близост стреля в ръцете на вратаря на Септември (Тервел). Няколко минути по-късно при идентична ситуация в наказателното поле, главният рефер остана безмълвен, въпреки исканията на домакините за наказателен удар. До края на двубоя домакините сътвориха още една чиста голова възможност. Шабан Мехмед получи хубав пас и центрира добре, но никой от връхлитащите футболисти на Септември не успя да засече топката и така домакините пропиляха чудесна възможност да изравнят. До края ново попадение не падна и трите точки “отпътуваха” за Суворово.

Отборът на ФК Суворово събра актив от 56 точки и се утвърди на четвъртото място, докато Септември (Тервел) е с 42 пункта и заема петата позиция преди утрешните срещи.