Вихър (Алд) Спортист (Драговищица)

Вихър (Алд) и Спортист (Др) врътнаха майсторско реми

Със зрелищно равенство 3-3 завърши двубоя от 16-кръг на "А" ОФГ София-запад. Двубоя се игра на градският стадион в Сливница, и бе много открит и динамичен, с много пропуски и попадения.

Вихър започна много добре двубоя, като още в 15-та минута Росен Ставрев отбеляза с красив удар, рикуширал в гредата и попаднал в мрежата за 1-0. 9 минути по-късно, след центриране на Филип Тодоров, Антоан Сергиев засече на предна греда и удвои резултата 2-0.

Гостите пък на два пъти направиха фрапантни пропуски, при едното от които капитанът на обора Николай Георгиев излезе сам срещу Олег Христов, но не успя да вкара топката в мрежата.

Втората част започна с ранно попадение за Спортист, които намалиха на 2-1, след разбъркване пред вратата на Вихър и отбита топка, която отиде у Евлоги Евлогиев и той с параболичен удар отбеляза.

Вихър на няколко пъти бе близо до гола, но първо Дафин Младенов стреля опасно след пряк свободен удар, но топката премина покрай гредата, а в 77-та минута Росен Ставрев се пробори за една топка отдясно, със шпагат овладя топката на границата на нак. поле на гостите и с намери Антоан Сергиев, който отбеляза второти си попадение в мача за 3-1.

Последва натиск на Спортист, който доведе до автогол в 82-та минута, когато защитник в жълто прехвърли своя вратар, а минута по късно, при изключително спорна ситуация за нарушение срещу вратаря на домакините Олег Христов, който излезе да пресрешне пас на границата на нак. поле, хвърли се в краката на Георгиев, и от сблъска с играча на Спортист остана на тревата, топката пък отиде у Евлогиев и той изравни 3-3.

Повече от 4 минути играта бе спряна, поради оказване на медицинска помощ на вратаря, който напусна с разбита устна.Играта бе подновена, а и двата тима се хвърлиха да отбелязват победно попадение. Реферът Борислав Бичев за учудване на всички даде края на мача, без нито минута продължение, въпреки ситуацията с вратаря и 7-те направени смени през втората част.