Калиакра Белица

Калиакра разби Белица

Калиакра (Каварна) постигна поредна победа в Североизточната В група. Тимът от Каварна надделя с 0:5 при визитата си на ФК Белица в среща от 27-ия кръг на шампионата. Двата отбора изиграха интересен двубой на перфектно подготения от домакините терен. Срещата премина с изразено игрово превъзходство на Калиакра (Каварна). Гостите решиха изхода от двубоя с два гола през първата част. Симеон Симеонов откри резултата, а Цветомир Валериев удвои. През втората част паднаха нови три попадения във вратата на ФК Белица. Явор Въндев бе точен на два пъти, а Симеон Златев оформи крайното 0:5. Така Калиакра (Каварна) се изкачи на втората позиция поне за 24 часа преди утрешните срещи от кръга. "Вече мислим за двубоя с Черноморец (Балчик). В тази среща ще се види на какво ниво е отборът и докъде е стигнало развитието му", сподели след двубоя наставникът на Калиакра Иван Райчев пред Zona90.com.