Сливнишки герой Чепинец

Сл. герой надви Чепинец като гост

Сливнишки герой победи Чепинец (Велинград) като гост, в мач от 25-ти кръг на ЮЗ "В" група.

Двубоя се игра пред почти непрекъснат дъжд, а началото му бе с едноминутно мълчание в памет на бившият национал и легенда на варненският футбол Живко Господинов, който се помина преди няколко дни.

11245401_1008636975815899_599888783_n

Първата част на мача завърши без голове, въпреки динамичната игра и многото положения.

Сливничани на няколко пъти бяха близо до гола, но липса на концентрация и шанс запази резултата нулев.

В 18-та минута Николай Иванов от чиста позиция не успя да уцели вратата на Чепинец. В 23-та Ивайло Цветков–Пифа тресна левия стълб на велинградската врата. Най-фрапантният пропуск за Сливнишки герой дойде в 27-та минута. Тогава със самопожертвователна намеса Ивайло Волев със задна ножица направи фантастично спасяване във въздуха.

В 36-та минута Христо Сталев от Чепинец се размина с попадения след добра намеса на вратаря Мирослав Григоров.

11263882_1008636969149233_1520512315_n

В 47-та минута отново Сталев стреля опасно, но стражът на гостите изби. В 57-та Мирослав Григоров изчисти топката под напречната греда след коварно изпълнен корнер от Милен Иванов. В 72-та минута Сливнишки герой си осигури аванс в резултата.

Мариан Хаджиев бе изведен на стрелкова позиция от Кристиян Кочилов и откри за 0:1. Домакините върнаха гола само 4 минути по-късно. Мартин Стоичков бе фаулиран близо до аутлинията и арбитъра Иво Ценов посочи бялата точка. Алек Манолов бе точен за 1:1.

В  83-та минута силен шут на Румен Кереков мина встрани от вратата на велинградчани. В 85-та Сливнишки герой стигна до победата след груба грешка на вратаря Илиян Георгиев. Стражът на Чепинец се размина с топката при едно центриране отляво и резервата Владимир Бежански отклони с тяло кълбото в мрежата за 1:2.

В последната минута Николай Иванов от гостите отново излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе избит.

В сряда Героя посреща Витоша (Бистрица) в дербито на кръга, а Чепинец гостува на Спортист (Своге).