Академик (Свищов) Ювентус (Малчика)

Десислав Русев с два гола за Академик (Св)

Академик Свищов записа категорична победа с 6:1 срещу друг отбор от Северозападната В група - Ювентус Малчика. Контролата беше първа за студентите от лятната подготовка.

Гостите от Малчика откриха резултата в 20-ата минута след грешка в свищовската отбрана. Академик бързо обърна разбоя. Кристиян Тафраджийски вкара с глава след центриране на новото попълнение Ивайло Дангуров за 1:1. 3авърналият св след тежка контузия Десислав Русев (б.р. - бившият играм на Литекс счупи крак през ноември 2014 г.) също добави два гола до почивката, единият от който след хубав удар отново след центриране на Дангуров, а другият след двойно подаване с Тафраджийски - 3:1.

През втората част отново Тафраджийски се разписа, като надбяга опиталите се да го спрат с изкуствена засада бранители. След атака отдясно отбеляза и новото попълнение Ивайло Дангуров с прехвърлящ удар, а Красен Каравелов нацели гредата. Играещият треньор Боби Борисов с далечен удар с левия кpaк оформи крайното 6:1 за студентите. В събота от 18:00 часа те гостуват за спаринг на Трявна.