Евроколеж (Пловдив) Балкан (Варвара)

Балкан (Варвара) се наложи над Евроколеж

Отборът на Балкан (Варвара) се наложи над Евроколеж с резултат 2:1 в контролна среща, играна на стадиона във Варвара.

Колежани доминираха през първата част и изпуснаха няколко положения чрез Петър Челебиев, Борис Малев и Мирослав Караилиев. Домакините също имаха своите шансове, но на два пъти намесите на Апостол Стоянов ги лишиха от гол. Втората част започна лошо за пловдивчани, след като допуснаха нелеп гол от корнер. След центриране в 48 мин топката Виктор Гегов откри резултата за Балкан. Малко по-късно отново Гегов удвои. След центриране от ляво нападателят на домакините с глава прати топката в горноя десен ъгъл на колежани за 2:0. Пловдивчани се опитаха да стигнат поне до равен, но силите им стигнаха за почетно попадение. В 69 мин Христо Янев получи топката в наказателното поле, финтира със завъртане защитник на Варвара и прати в далечния ъгъл топката за 1:2.