Балкан (Варвара)

Преди сезона в Югозападната В група: Балкан Варвара

Отборът на Балкан Варвара е пред своя трети пореден сезон в Югозападната В група. През изминалия сезон тимът от Варвара завърши на 11-о място, докато в първия си сезон след промоцията от А ОФГ финишира на 8-о място. Наставникът на тима е Крум Кантарев.

Балкан записа четири победи в четирите си контроли преди началото на сезона. В предсезонната подготовка тимът на Балкан започна с победа над Асеновец. Тимът надделя с 2:1 над гостите си. Точни за отбора на Балкан бяха Георги Василев и Темелко Зайков.

Във втората си конторла Балкан  записа победа срещу пловдивския Евроколеж с 2:1 Всички попадения паднаха през второто полувреме. Двата гола за варварци отбеляза Виктор Гегов и двата с с глава. Досега Гегов играеше за Зенит (Ветрен дол), но през есента заедно с Георги Георгиев-Острия се завръщат в родния Балкан. След това Христо Янев успя да отбележи за Евроколеж за крайното 2:1.

В третата си контрола момчетата на Крум Кантарев се наложиха с 4:0 над тима на Спартак (Пловдив). Домакините поведоха в резултата в 41-ата минутаслед попадение на Георги Василев. Във втората част Атанас Трендафилов увеличи преднината на Балкан. Третото попадение дойде в 55-та минута. а точен за варварци този път бе Виктор Гегов. Последния гол в срещата реализира Темелко Зайков, с което бе оформено и финалното 4:0 в полза на Балкан.

В последната си проверка Балкан се наложи с 1:0 над Ботев Ихтиман. Единственото попадение дойде в 23-ата минута, когато голмайстор стана Атанас Трендафилов. Той получи топката от Георги Василев на дузпата и вкара за 1:0.

НОВИ ПОПЪЛНЕНИЯ: Виктор Гегов и Георги Георгиев-Острия от Зенит (Ветрен дол), Борис Георгиев от Чико (Бяга). Темелко и Димитър Зайкови от Величково

ИСТОРИЯ:
ФК Балкан е основан през 1952 година. Носил е имената: Урожай и Никола Марков (името Балкан носи от 1980 година). Играе на стадион „Свети Георги” в село Варвара, община Септември. Стадионът е открит официално на 7 август 1976 година с мача Никола Марков (Варвара) - Петър Зарчев (Ветрен) 5:0. Има стълбове за осветление, радиоуредба, съблекални, пейки, лекоатлетическа писта.