Черноморец Димитровград 1947

Черноморец стартира с победа на Югоизток

Черноморец победи Димитровград в двубой от дебютния 1-и кръг на Югоизточната В група. "Акулите" стигнаха до измъчена победа след попадения в края на мача. В 75-ата минута Стоян Черелов откри резултата, а малко преди края домакините стигнаха и до второ попадение, като негов автор стана египтянина Зизу. Данаил Пенчев проби отдясно в 83-ата минута и пусна успоредно към Зизу, който направи безпомощен вратаря на гостите за крайното 2:0.
Като цяло двубоят на стадион "Черноморец" бе мъжки, като домакините бяха една идея по-настоятелни и заслужено се поздравиха с победата.