ФК Хасково 1957

Областни групи: Хасково се наложи над Равда в контрола

Футболният отбор на Хасково започна предсезонната си подготовка с победа на морето. В съботния следобед момчетата на играещия треньор Илиан Киряков постигнаха успех над отбора на ФК Равда с 1:3. Мачът започна с териториален превес на ФК Хасково и в 20 минута Недко Бръмчев завърши добре организирана атака от страна на гостите, като отбеляза за 0:1. След този гол се получи отпускане в редиците на Хасково и това донесе до изравняване на резултата, като така и завърши първото полувреме 1:1.

През вторите 45 минути гостите бяха господари на терена и чрез Емил Суров покачиха за 1:2. В края на мача остана време и за вездесъщия в този мач Недялко Петров, който разстреля от 30 метра с топовен удар вратаря на домакините, като оформи крайното 1:3. Следващата контрола на хасковлии е на 15 август срещу ФК Любимец от едноименния град. Отборът на ФК Хасково 1957 ще е представителният отбор на град Хасково в първенството на Хасковска областна група - мъже за сезон 2015/2016 г.

Състав на ФК Хасково: Семави Сюлейман, Владимир Петров, Божидар Милев, Илиан Киряков (Иван Ванчев), Николай Милушев, Емил Суров, Делчо Корчев, Недялко Петров, Емилиян Петров, Недко Бръмчев, Тодор Тодоров (к)