Етър Велико Търново Ювентус (Малчика)

Етър стартира с победа срещу Ювентус Малчика

Отборът на Етър се наложи с 2:0 над Ювентус Малчика в двубой от 1-ия кръг на Северозападната В група. Тимът от Велико Търново стигна до успеха след попадения през първата част на Илко Трифонов и Джихад Кямил.

Срещата на стадион "Христо Ботев" в  Дебелец започна ударно за домакините. Още в 5-ата минута Альоша Илиев центрира отдясно и Илко Трифонов заби топката под напречната греда, вкарвайки първия гол в първенството.

В следващите минути натискът на Етър продължи. Така в 36-ата минута Иван Петков намери отдясно Явор Генчев, който пуска отлично на Джихат Кямил пред вратата и той засече топката за 2:0.

До края на първата част "виолетовите" пропуснаха да увеличат преднината си. Същото се случи и през втората част, когато пропуснаха куп изгодни възможности да постигнат по-убедителна победа.