Светкавица Септември 98 (Тервел)

Светкавица разби Септември Тервел в шоу с 8 гола

Отборът на Светкавица Търговище се наложи с 5:3 над Септември Тервел в луд двубой от 1-ия кръг на Североизточната В група. Тимът от Търговище стигна до успеха в един изключително интересен двубой с 8 попадения. Още в 6-ата минута дебютантът Михаил Михайлов откри резултата след отличен пас на Румен Русков. В ответната атака гостите изравниха след попадение на Антонов. Той се разписа след центриране отляво и грешка в отбраната на Светкавица.

До края на полувремето мачът премина при леко териториално преимущество на Светкавица, но до голови ситуации така и не се стигна.

В 17-ата минута Велков от гостите опита удар отдалеч, но топката профила неточно, в края на полувремето остро центриране на Венков отдясно беше боксирано с плонж от стража на гостите.

В 48-ата минута Иван Георгиев оти Светкавица Търговище пробва късмета си от 25 метра по земя,  но вратарят на Септември майсторски изби в корнер с една ръка.

В 53-ата минута Септември успя да поведе, като голът дойде след спорна дузпа, която влезлият на почивката Стефанов реализира стил Паченка. Иначе дузпата беше свирена за игра с ръка след центриране отляво.

Скоро след това след шут на Русков топката се отклони от Венков и подлъга вратаря за 2:2. В 65-ата минута съдията отсъди дузпа за Светкавица. Връхлитащият Великов беше фаулиран в пеналта от Беидов, като на последния беше вдигнат червен картон. Капитанът Цветан Илиев реализира отсъдената дузпа за 3:2. Въпреки това четвърт час по-късно Стоянов от гостите се възполза от грешка на Якубов и изравни. 83-ата минута Цветан Илиев реализира на далечната греда след като Русков върна топката от аутлинията. 89-ата минута Цветан Илиев оформи своя хеттрик и оформи крайното 5:3.