Чико (Бяга) София 2010

Историческа първа победа за Чико Бяга в Югозападната В група

Отборът на Чико Бяга записа историческа първа победа в Югозападната В група. На своя стадион "Бесепара" в Бяга, домакините тотално надиграха ФК София и го победиха с 4:1.

През първата част Чико създаде куп положения, но едва в 36-ата минута Николай Манчев откри резултата. През втората част доминацията на домакините продължи и Георги Михайлов вкара втори гол на успокоението. В 70-ата минута Димитър Стоянов направи резултата класически, а след това гостите от София върнаха едно попадение. Крайното 4:1 бе оформено отново от Димитър Стоянов, който се разписа в 81-ата минута.

Така след загубата от Витоша на старта, Чико зарадва феновете още във втория кръг. За ФК София пък това е втора поредна загуба след поражението от Велбъжд на старта.