Атлетик Билбао Барселона

Атлетик (Билбао) триумфира със Суперкупата на Испания след равенство на "Ноу Камп"

Отборите на Барселона и Атлетик Билбао завършиха наравно 1:1 в мач реванш за Суперкупата на Испания. Както е известно, в първия двубой баските се наложиха с 4:0 и след днешния сблъсък триумфираха с трофея.

Лионел Меси откри резултата за "каталунците" в 43-ата минута, но в 56-ата Пике получи червен картон и остави домакините с 10 души. В 74-ата минута Адурис, който вкара хеттрик в първия двубой, изравни резултата. 4 минути преди края Кике Сола също видя червения цвят и двата отбора останаха с по 10 души.