Сливнишки герой Чепинец

Сливнишки герой с категорична победа над Чепинец

Категорична победа с 4-0 постигна тимът на Сливнишки герой над Чепинец (Велинград), в двубой от V-ти кръг на югозападната "В" група.

Двубоя се игра навръх 130 годишнината от Съединението на България, и пред 400 зрители на градският стадион в Сливница, сред които бяха и наказаните Венцислав Рангелов, Петър Малинов и Димитър Мутафов, търпящи санкция заради протестите срещу съдийството на мача със Септември Сф миналата неделя.

258I2440

Под вещото ръководство на елитният рефер Георги Димитров, сливничани натиснаха още от първата минута, и още в 5-та минута Д. Маймунков проби отдясно и центира в наказателното поле на Чепинец, където двуметровият С. Диков без проблеми се извиси над всички и с глава заби топката в мрежата за 1-0.

258I2468Последваха няколко атаки на домакините, при една от които нападателят Красимир Георгиев получи разстежение и бе принудително заменен в 19-та минута от Мариан Хаджиев.

В 26-та минута гостите от Велинград направиха първата си по-сериозна атака, при която след центриране на Сталев Милен Иванов стреля с глава, но топката премина край гредата.

258I2480

В края на полувремето, след продължително разбъркване в наказателното поле на Чепинец, топката бе върната към Д. Маймунков, който от границата на наказателното поле с хубав удар направи вратарят И. Георгиев безпомощен за втори път.

258I2545

В 50-та минута капитанът на Героя Ивайло Цветков изведе с страхотен пас Денис Николов по дясното крило, той напредна и стреля мощно, но топката прелетя над гредата.

Три минути по-късно дойде малко комичната ситуация, при която едно балонно подаване на Светльо Диков дойде спорно между вратаря на гостите Георгиев и нападателят Хаджиев, нападателят изпревари за стотна от секундата стражът, чукна с глава топката и направи резултата класически.

258I2573

В 57-та минута Маймунков имаше шанс да отбележи, но изстрелът му от въздуха мина на метър от вратата.

В 60-та минута Даниел Шмидшн проби по десният фланг и центрира в нак. поле на гостите, където Мариан Хаджиев с красив летящ плонж с глава заби топката за четвърти път в мрежата.

258I2587В 76-та минута Хаджиев можеше да направи хеттрик, надбягвайки защитата на Чепинец, стреля но в аут.

258I2595

83-та минута гостите имаха добър шанс да отбележат почетно попадение, дошло след центриране от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, близо до аут линията. Центрирането отиваше право на крака на играч в червено, но Любомир Деспотов изчисти топката.