Ботев (Нови Пазар) Интер (Плачидол)

Ботев (Нови Пазар) се наложи над Интер (Плачидол)

Ботев (Нови пазар) спечели срещу новакът в групата Интер (Плачидол) с 2:0 в двубой от 5-ия кръг на Североизточната В група. През първата част гостите владееха инициативата, но чистите голови положения бяха създадени от тима на домакините, които не успяха да се възползват от тях.
На почивката резултатът остана 0:0. След подновяването на играта в 55-та минута домакините закономерно поведоха в резултата. Само 10 минути още бяха необходими на момчетата от Нови Пазар, за да удвоят преднината си. До края на срещата гостите опитаха да измъкнат нещо, но това не се получи.

В 85-та минута Интер пропусна да намали пасива си, след като не успя да реализира от точката за изпълнение на 11 метров наказателен удар. С този успех Ботев събира 9 точки и се затвърждава в горната половина на таблицата, докато гостите остават с 6 пункта няколко места по-назад.