Сливнишки герой Чико (Бяга)

Чико (Бяга) и Сливнишки герой не се победиха

Сливнишки герой записа първо равенство тази есен в първенството на ЮЗ „В“ група, завършвайки наравно 2-2 с отбора на Чико (Бяга) като гост. Двубоя бе ръководен от елитният рефер Георги Димитров, а на стадиона в Бяга, където се игра мача, присъстваха над  300 зрители.

Първото чисто положение в мача бе за гостите от Сливница, като в 12-та минута Мариан Хаджиев бе изведен сам срещу вратаря Стоичков, но миг преди да стреля, топката му бе избита от краката в ъглов удар. След изпълнението му в наказателното поле стана здраво меле при което топката бе насочена към вратата, но защитник на Чико изби от голлинията.

Героя обаче поведе в 16-та минута, когато след страхотна триходова комбинация между Даниел Шмедин, Светослав Диков и Мариан Хаджиев, последният се озова на чиста позиция, и с елегантен удар откри за 0-1.

Гостите продължиха да натискат, и в 26-та минута Николай Маринов бе изведен зад гърба на защитата на Чико, напредна и опита да прехвърли излезлият да го пресреща вратар, но не прецени добре удара си и прехвърли и вратата.

В 28-ма минута Героя получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана С. Диков, който центрира към М. Хаджиев и нападателят на сливничани с глава удвои 0-2.

В 34-та минута пропуските на Сливнишки герой от чисти позиции започнаха да стават чудовищни, след като С. Диков бе оставен непокрит в наказателното поле, стреля, но от голлинията за втори път играч в синьо изчисти.

Пропуските си казаха своята дума и в 38-та минута домакините намалиха, когато А. Велев с елегантен финт елиминира трима играчи на гостите в наказателното поле и с плътен шут намали на 1-2.

В 41-ва минута Даниел Шмедин бе изведен от дълбочина в чиста позиция, но страничният съдия вдигна една изключително спорна засада.

В края на полувремето дойде и последният гол в този мач, като Д. Стоянов се възползва от грешка в защита и след удар и рикушет топката посети за втори път мрежата зад Симеонов за 2-2.

В 50-та минута Голачки от домакините стреля хубаво, но Симеонов изби.

54-та минута капитанът на Героя Ивайло Цветков бе изведен от Даниел Шмедин сам срещу вратаря, но стреля покрай гредата.

В 71-та минута топката бе изчистена за трети път от голлинията на вратата на Чико, като този път Диков стреля, вратарят изби, топката отиде у Хаджиев, и той отправи удар, но от голлинията топката е изчистена.

В 80-та минута защитникът на гостите А. Маджиров отправи страхотен прехвърлящ удар, но вратарят Стоичков се разстегна и изби.

В края на мача сливничани направиха поредният си непростим пропуск, когато влезлият като резерва Красимир Георгиев проби и направи остро центриране в наказателното поле на чико, където връхлитащият Хаджиев се размина на милиметри с топката и с хеттрика.