Барселона Виляреал

Неймар и Суарес донесоха класически успех на Барса срещу Виляреал

Барселона се наложи с класическото 3:0 срещу Виляреал и временно излезе еднолично на върха в Ла Лига. В отсъствието на Лионел Меси отново Неймар и Суарес изнесоха тежестта на двубоя и донесоха успеха на своя отбор.

През първата част гостите успяха да спрат устрема на каталунците, но 15 минути след подновяването на играта Неймар изведе домакините напред след асистенция на Бускетс. Десет минути по-късно Суарес удвои преднината на Барселона с точно попадение от дузпа.

Най-красивият момент в мача дойде в 85-та минута, когато при контраатака Суарес подаде към Неймар в наказателното поле, който по изключитлено техничен и ефектен начин прехвърли бранител и с мощен удар от въздуха оформи крайното 3:0.

След този успех „блауграна” дръпна с три точки пред Реал, който по-късно тази вечер гостува на Севиля.