ФК Марица 2014 - Пловдив Розова долина

Марица завърши годината с победа срещу Розова долина

Марица Пловдив се наложи с 3:2 над Розова долина в изтеглен двубой от 17-ия кръг на Югоизточната В група. Това е и последната среща за двата тима през 2015 година.

Кръгът е последен за есенния полусезон. Двубоят бе с начален час 12 часа поради прякото излъчване в ефира на Канал 3. Домакините се бяха постарали по терена да няма локви, но непрестанните валежи през седмицата бяха оказали сериозно влияние на терена.

"Марица" започна добре този двубой и имаше надмощие в началото на първото полувреме. Още във 2-та минута Антонио Цанков откри резултата, след премерен удар от границата на наказателното поле. Гостите отговориха с няколко добри атаки, но без те да бъдат завършени с точни удари. "Жълто-сините" също имаха изгодни за гол ситуации. В 15-та минута Ирфан Юсеинов проби и навлезе в наказателното поле, центрира към Георги Стефанов, който от границата на вратарското поле удвои. "Червените" не се отказаха да търсят гола и след 20-та минута поизравниха играта. В 24-та минута Ангел Костов успя да засече с глава една топка и прехвърли излезлия страж на маричани Димитър Георгиев. Малко преди края на първата част рожденикът в състава на "розите" Николай Стоичков отбеляза и гостите изравниха резултата - 2:2. При този резултат завърши първото полувреме.

Второто полувреме започна по същият начин както и първото - с по-добра игра на "жълто-сините". Динко Михайлов замени Любомир Цеков, като младият талант отново се включи добре в срещата. В 47-та минута Георги Стефанов пусна хубав пас към Венцислав Гюзелев, който реализира за 3:2. От тук до края на срещата в главно действащо лице се превърна реферът Тютюнджиян, който според всички присъстващи на стадиона развали мача. Играта се накъса, като преобладаваха единоборствата. Йордан Влашки получи жесток удар без топка в главата от Григор Георгиев само на няколко метра от Тютюнджиян, който изненада всички показвайки жълт картон на Георгиев. Влашки не изглеждаше никак добре в тези минути, но стисна зъби и продължи мача, за да бъде сменен 20 минути преди края. Малко след тази ситуация Антонио Цанков бе съборен в наказателното поле, Тютюнджиян му показа втори жълт картон и авторът на първото попадение в мача напусна терена. Положението бе дълго оспорвано, а на повторението се видя, че нарушение има. След още няколко несанкционирани нарушения, превърналият се в "любимец" на публиката Григор Георгиев, бе заменен от щаба на гостите. В 71-та минута на терена се появи рожденикът в състава на Марица Даниел Спасов. Ангел Семерджиев, който също празнуваше рожден ден днес, не влезе в игра. До края на срещата, макар и с 10 души на терена, "жълто-сините" стояха добре на терена, а играта бе равностойна. Гостите се опитаха да стигнат до точка, но трудно достигаха до удари към вратата на Димитър Георгиев. Пловдивчани пък пропуснаха да победят с по-убедителен резултат след пропуски на Ирфан Юсеинов в края на срещата.

Така "Марица" спечели тази двубой, който бе отписван от мнозина и записа втора поредна домакинска победа. Отборът показа характер и мъжество и заслужено стигна до успеха. Тимът се намира на 11-то място в класирането преди изиграването на останалите срещи от кръга, с 19 точки.

Марица: Димитър Георгиев, Йордан Влашки (Даниел Спасов 71), Георги Неделчев, Мирослав Пушкаров, Петьо Димитров, Красимир Иванов, Антонио Цанков, Ирфан Юсеинов, Георги Стефанов, Венцислав Гюзелев, Любомир Цеков (Динко Михайлов 46 (Димо Хаджиев 80))