Манчестър Юнайтед Стоук Сити

Юнайтед с убедителен успех срещу Стоук

Манчестър Юнайтед победи Стоук Сити с категоричното 3:0 на Олд Трафорд.

Домакините не оставиха съмнение кой е по-добрият състав на терена и грабнаха трите точки след рядко добра и атрактивна игра. „Червените дяволи” вкараха гол през първото полувреме на Олд Трафорд за пръв път от 12 мача насам.

В 14-та минута Джеси Лингард засече центриране на Бортуик-Джаксън и изведе своя отбор напред. Девет минути по-късно след страхотна контраатака Антони Марсиал направи безпомощен стража на гостите и покачи на 2:0.

През втората част гостите така и не успяха да стигнат до нещо по-сериозно пред Де Хеа, а от своя страна Юнайтед стигна до трети гол за своя отбор след супер пас на Марсиал.

Така Манчестър Юнайтед с 40 точки е на 5 от зона Шампионска Лига, намирайки се на пето място във временното класиране.