Байерн Мюнхен Майнц 05

Майнц нанесе първа домакинска загуба за сезона на Байерн

Отборът на Майнц 05 изненадващо успя да се наложи с 1:2 над лидера в класирането Байерн Мюнхен.

Гостите излязоха напред в резултата в 26-та минута след чудесна контраатака завършена от Самперио с попадение. Баварците здраво натиснаха своя съперник, но така и не успяха да стигнат до попадение до края на полувремето

През втората част домакините върнаха едно попадение в 65-та минута след удар от около 23 метра на Ариен Робен. Точно когато всички очакваха Байерн да направи обрата си пълен Кордоба се възползва от поредна контраатака на Майнц и донесе трите точки на своя отбор.

Така преднината на Байерн пред втория Борусия Дортмунд вече е пет точки след като „жълто-черните” победиха Дармщадт като гост с 1:2.