Арсенал Суонзи

Арсенал се издъни срещу Суонзи у дома

Арсенал почти сигурно се прости с шансовете си да стане шампион на Англия след като загуби от Суонзи с 1:2 на своя Емирейтс.

Двубоят започна чудесно за „артилеристите” , които излязоха напред в резултата в 15-та минута благодарение на попадението на Джоел Кембъл. Гостите обаче не промениха плана си за игра и продължиха да дебнат съперника на контраатака. Това търпение им се отплати в 32-та минута, когато Уейн Раутлидж се откъсна сам срещу Петър Чех и изравни резултата.

Последва сериозен натиск на домакините, които на два пъти нацелиха и напречната греда чрез Жиру и Санчес. Така се стигна до 74-та минута, когато след центриране от фаул на Сигурдсон, Ашли Уилиамс бе оставен непокрит и направи обрата за „лебедите” пълен.

След този провал хората на Венгер се отдалечиха на 6 точки от лидера Лестър Сити, а Суонзи се откъсна на 6 пункта от зоната на изпадащите.