Лудогорец Славия

Лудогорец крачи уверено към титлата след успех над Славия

Отборът на Лудогорец се наложи над Славия с резултат 3:1 в мач от 25-ия кръг на родната "А" група.

Славия започна по-убедително двубоя, но не успя да стигне до попадение. В 7-ата минута Сердер Сердеров беше близо до попадение, но Владо Стоянов спаси. Минута по-късно Балджийски разтресе гредата.

В 18-ата минута Джонатан Кафу намери Препелица, но неговият удар беше избит от Панов. В 30-ата минута Балджийски не успя да се разпише, излязъл очи в очи с Владо Стоянов.

Джонатан Кафу в 37-ата минута откри резултата след самостоятелен пробив.

Минута преди края на полувремето Вандерсон удвои преднината на своя тим и на практика реши мача.

След подновяването на играта Балджийски направи пореден пропуск пред вратата на разградчани.

В 63-ата минута Козмин Моци от дузпа направи резултата класически. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Велков срещу Вандерсон.  15 минтуи преди края Муканза вкара почетно попадение за "белите". В края на двубоя съдията отмени гол на Кишада заради засада.