Борислав (Първомай) Гигант (Съединение)

Борислав Първомай падна минимално в Съединение

Отново минимална загуба записа отборът на "Борислав". Първомайският тим падна с 0:1 в гостуването си на "Гигант" в Съединение в мач от 21-ия кръг на първенството в Югоизточната "В" група.

Нашите започнаха мача с преса по целия терен и в първите минути имаха териториален превес. В състава на "Борислав" отсъстваше контузилият се през седмицата плеймейкър Пейо Батинов, който бе заместен от ветерана Таньо Бончев.

Първи до голово положение стигнаха домакините. В 16-ата минута техен нападател изскочи зад първомайската отбрана и стреля, но вратарят Ферди Мюмюнов спаси. Бориславци пък можеха да отбележат в 27-ата минута, когато Илия Длагонски проби отляво и центрира остро пред противниковата врата, но Йордан Томов предпочете да опита триково изпълнение.

В 30-ата минута първомайската защита за пореден път се пропука при статично положение. При центриране от фаул от дясно на нашата врата топката попадна на главата на Благовест Зайцев, който стреля под гредата. Вратарят Мюмюнов докосна коженото кълбо, но не успя да предотврати попадението - 1:0.

Минута по-късно домакините можеха да удвоят преднината си, след като техен играч стреля от двайсетина метра, но първомайският вратар спаси.

Отборът на "Борислав" започна вихрено второто полувреме на мача. В 47-ата минута Йордан Томов проби от дясно, топката попадна в краката на връхлитащия Длагонски, който стреля, но вратарят на "Гигант" успя да скъси ъгъла и отби. При следващата атака пак Длагонски шутира опасно, но над вратата. Домакините отговориха с контраатака, която завърши с удар към нашата врата, но Ферди Мюмюнов изби в корнер.

Току-що влезлият като смяна Димо Хаджиев стреля с глава в 61-ата минута, но топката прелетя покрай вратата.

Седем минути по-късно първомайци претърпяха неприятна загуба. Един от най-активните футболисти в тима Илия Длагонски се опита с шпагат да догони топката край тъчлинията и разтегна мускул. Неговата контузия обърка тактическите планове на старши треньора Светослав Цольов, който бе подготвил за влизане в игра Васил Колев, но не на мястото на Длагонски.

С влизането си в игра Колев раздвижи атаката на "Борислав", но 10 минути преди края на мача нашите претърпяха второ разочарование. За втори жълт картон играта напусна дефанзивният халф Христоз Доков. Въпреки численото неравенство, първомайци опитаха финален натиск, но силите им не достигнаха за изравнително попадение.

В допълнителното време домакините на два пъти можеха да се възползват от разредената ни защита, но вратарят Ферди Мюмюнов бе на висота. Първомайският голкипер първо спаси силен удар, а малко по-късно показа хладнокръвие и не позволи на двама футболисти на домакините, останали сами срещу него, да отбележат гол.