Лудогорец || Литекс ||

Литекс удари дубъла на Лудогорец

Литекс победи с 2:0 втория тим на Лудогорец в първия мач от XXI кръг на „Б“ група, който бе изтеглен вчера. Любопитно бе, че домакините бяха водени от Любослав Пенев, а гостите - от Галин Иванов. Това са двамата последни треньори, които бяха начело на ЦСКА в елита.

Първата опасна атака в мача бе за гостите от Разград, но Александров би покрай страничния стълб. Тимът на Любо Пенев отговори с опасен удар на Георги Минчев с глава. В 11 -ата минута Литекс получи дузпа за игра с ръка на защитник от гостите, но силният удар на Диого Виана бе спасен от Милан Борян. Това бе втори пропуснат наказателен удар, след като срещу Верея неточен бе Минчев.

В 17-ата минута Арсенио Нунеш откри резултата с плътен удар извън наказателното поле, възползвайки се от лошо изчистена топка от Борян. Малко след това Виана центрира, а Нунеш от воле вкара атрактивно за 2:0. Литекс не искаше да спре дотук, но удар на Никола Колев срещна гредата.

През втората част ловчанлии продължиха да доминират. Пропуски направиха голмайсторът Арсенио Нунеш, Диого Виана и Георги Минчев.