ФК Марица 2014 - Пловдив Гигант (Съединение)

Марица с втора поредна победа

Отборът на “Марица” записа втори пореден успех, след като победи гостуващият “Гигант” (Съединение) в регионалното дерби от 22-ри кръг на Югоизточна “В” група. Срещата, която се игра в събота на стадион “Марица”, беше интересна и двуостра и предложи открит футбол. За пловдивчани в срещата не взе участие Борислав Никифоров, който е контузен, както и Ангел Семерджиев и Александър Александров, които са болни.
Първото полувреме премина при поделено надмощие, като в първите минути гостите имаха няколко интересни положения за гол. Илия Николов изби от горния ляв ъгъл на вратата си удар на играч на “Гигант”, малко по-късно при подобна ситуация топката мина над горната греда. Постепенно играта се изравни, като двата отбора редуваха атаки. В 23-та минута Даниел Спасов пусна хубав диагонален пас в наказателното поле на “голямоконарци”, но вратарят Димитър Георгиев успя да избие топката от крака на Венцислав Гюзелев. Георгиев, който е бивш състезател на “Марица” застана под рамката на мястото на друг бивш страш на “жълто-сините” Стефан Йонов, който е със счупена костица на крака. Минута по-късно Димитър Юруков, който все още не е напълно възстановен от контузия, се озова сам срещу Георгиев, но стражът се намеси добре. В 27-та минута, след изпълнение на пряк свободен удар гостите можеха да открият, но топката мина покрай вратата. При подобно положение, но на отсрещната врата капитанът на “Марица” Красимир Иванов също не сполучи с удара си.
Капитанът на "Марица" Красимир Иванов бе сред най-дейните в мача.
В 30-та минута Даниел Спасов бе изведен с прекрасен пас, но той не успя да нанесе точен удар. До края на полувремето гол не падна, въпреки възможностите за това и то завърши при резултат 0:0.
През второто полувреме по-активният тим бе този на “Марица”, като почти всички опасни положения бяха пред вратата на гостите. В 50-та минута, след разбъркване в наказателното поле на “Гигант” Мирослав Пушкаров се оказа най-съобразителен и откри резултата в полза на пловдивския тим.
Мирослав Пушкаров и неговите съотборници се поздравяват след откриването на резултата.
Малко по-късно Юруков не успя да удвои от близо. Това той направи в 61-та минута, когато топката достигна до него и той с хубав удар прати топката във вратата за 2:0.
Димитът Юруков показа мъжество, като игра с контузия и помогна много за победта на "Марица"
Гостите опитаха да променят този резултат с масирани, но хаотични атаки. Тактическата дисциплина в отбора се наруши и те оставяха големи свободни пространства в защита, като същевременно не достигаха до голови положения. В 75-та минута топката отново беше във вратата на “Гигант” след като Венцислав Гюзелев излезе сам срещу вратаря Георгиев, но голът беше правилно отменен поради засада. В следващата атака гостите успяха да намалят, въпреки че от началото на втората част нямаха чиста ситуация. Това се случи след грешка при изнасянето на топката в средата на терена от страна на “жълто-сините”. Топката достигна до капитанът на “голямоконарци” Свилен Щерев, който намали резултата. В 77-та минута Венцислав Гюзелев излезе на чиста позиция и вкара за 3:1.
Венцислав Гюзелев отново се разписа за "Марица".
До края на срещата на няколко пъти гостите можеха отново да намалят, но ударите към вратата на Николов бяха или неточни, или самият той се намесваше в ситуациите. В 89-та минута, влезлият педи минути Георги Георгиев изведе с глава друг току що влязал на терена футболист Тодор Иванов, който напредна и сам срещу вратаря, нанесе удар, но топката премина покрай гредата. В даденото от съдията двуминутно продължение отново Венцислав Гюзелев можеше да направи 4:1, озовал се сам срещу Георгиев, но вратарят излезе напред и се намеси предотвратявайки нов гол в своята врата. Така “Марица” постигна успех в регионалното дерби с “Гигант”, което по традиция е оспорвано и интересно.
“Марица”: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Димитър Мичков, Красимир Иванов-капитан, Константин Атанасов, Венцислав Гюзелев, Петьо Димитров, Димитър Юруков (Тодор Иванов 85’), Йълмаз Сюлейман (Георги Арабаджиев 45’), Даниел Спасов (Георги Георгиев 80’).
Старши треньор: Стоян Димитров
“Гигант”: Димитър Георгиев, Иван Стоянов (Християн Хубенов45’), Стойчо Бебелеков, Михаил Митев, Тодор Николов, Петьо Чомашки, Иван Караманов (Иван Божков 83’), Добрин Орловски, Петко Пинджев (Иван Манчев 73), Свилен Щерев-капитан, Благовест Зайцев.
Старши треньор (играещ): Иван Караманов
Съдийски състав: главен съдия Владимир Вълков, с помощници Маргарит Маргаритов и Тони Пандерски. Четвърти и съдия: Даниел Краевски. Делегат: Милан Каратанчев, всички от Пловдив.
Жълти картони: Йълмаз Сюлейман и Константин Атанасов (“Марица”)