Локомотив 2012 (Мз)

И от Локо (Мз) скочиха на съдийството

От рьководството на Локо (Мз) също изразиха претенции към съдийството. Шефовете в клуба съзряха тенденция в действията на рефера Димитър Желязков на мача в Панагюрище срещу местния Оборище, който мездренци загубиха с 0:1.

„Безобразно съдийство в пореден наш мач от началото на пролетта. Съдиите се опитват да решават нещата на терена. През целия мач главният рефер се опитваше всячески да помага на домакините. Свиреше в тяхна полза всяко едно единоборство и постоянно накъсваше играта. Цял мач се чудеше как да изгони някой от нашите и през второто полувреме вдигна два пресилени картона на Никола Яначков. На нашия защитник Тунтев му разбиха устата с лакът, а съдията дори не отсъди нарушение. Дано най-накрая от Съдийската комисия вземат мерки, защото така не може да се продължава. Ако не реагират, значи се опитват да помагат на други отбори в борбата за оцеляване в „Б“ група", заяви членът на УС на Локо Андриан Димитров.

Дебют за „железничарите" в Панагюрище направи полузащитникът Петър Златинов. Бившият футболист на Литекс бе привлечен в Мездра в навечерието на мача с Оборище и излезе сред титулярите заедно с брат си Владислав Златинов. Нападателят обаче се контузи през второто полувреме и напусна терена принудително.