Борусия Дортмунд Вердер Бремен

Дортмунд с драматична победа срещу Вердер

Борусия Дортмунд победи Вердер Бремен с 3:2 в мач пълен с обрати. Всички попадения паднаха през втората част.

Домакините излязоха напред в резултата след гол на Обамеянг в 53-та минута. Точно когато втория гол във вратата на гостите изглеждаше сигурен, Вердер в разстоянието на 6 минути направи пълен обрат. Головете вкараха Галвез в 69-та и Юнузович в 75-та минута.

„Жълто-черните” обаче не се предадоха и само три минути след гола на Юнузович Кагава изравни. Адриан Рамос донесе трите точки на домакините в 82-та минута. Борусия продължава да е на 5 точки от лидера Байерн.