Левски Берое

Левски победи с 1:0 Берое в кървав мач

Левски успя да победи Берое като домакин с минималното 1:0. Единственото попадение падна в самия край на първото полувреме Венци Христов се разписа от дузпа свирена за нарушение срещу Божидар Краев от страна на Макенджиев.

Двубоят започна по-добре за домакините. „Сините” организираха по-опасните атаки в началото на срещата, а първата по-голяма опасност за Берое дойде чак в 28-та минута. В 31-та минута трима футболиста напуснаха терена временно с окървавени глави след сблъсък между Елиаш, Василев и Том.

Така се стигна до продълженията на първата част, когато Краев направи страхотен пропуск, но Макенджиев закъсня с влизането и го повали в пеналта. Венци Христов не сбърка от бялата точка.

През второто полувреме срещата се изнерви и грубите изяви на терена зачестиха. В 71-та минута Бурабия бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Неманя Милисавлевич.

10 минути по-късно Веско Пенев от Берое също бе изгонен за удар в тялото на Франсис Нар, за който получи втори жълт картон.

В крайна сметка резултатът остана непроменен до края на двубоя и Левски се поздрави с успеха.