Волфсбург Реал Мадрид

Немските вълци шокираха "белия балет" и поглеждат към 1/2-финалите

Отборът на Волфсбург се наложи над Реал Мадрид с резултат 2:0 в първи 1/4-финален сблъсък от Шампионската лига. Точни за домакините бяха Рикардо Родригес от дузпа в 18-ата и Арнолд в 25-ата.

Двубоят започна силно за Реал Мадрид, но попадението на Роналдо във 2-ата минута бе отменено заради засада. В 15-ата минута Бензема пропусна да се разпише от страхотна позиция, след като излезе очи в очи със стража на домакините.

В 18-ата минута отборът на Волфсбург получи правото да изпълни дузпа. Каземиро фаулира Шюрле и реферът посочи бялата точка. Рикардо Родригес не сбърка от бялата точка и изведе своя тим напред в резултата.

В 25-ата минута Максимилиан Арнолд се възползва от страхотно центриране на Енрике и удвои за "вълците".

В 33-ата минута Бензема пропусне да се разпише с глава след центриране на Бейл.

През втората част домакините се прибраха и разчитаха на контраатаки. При една от тях Шюрле можеше да направи резултата класически, но пропусна. За Реал с пропуски се отличиха Бензема и Роналдо. В края на двубоя Макс Крузе можеше да направи резултата класически, но Навас спаси.