Евроколеж (Пловдив) Спартак (Пловдив)

Спартак (Пд) удари Евроколеж с 2:1

Отборът на Спартак (Пд) се наложи над Евроколеж с резултат 2:1 в мач от 26-ия кръг на Югоизточната "В" група.

С два гола на Георги Стефанов Спартак Пд победи Евроколеж в дербито от 26 кръг. За колежани точен бешеГеорги Куртев. Евроколеж завърши с десет души, след като вратарят Апостол Стоянов получи втори жълт картон в 90 мин.

През първата част колежани имаха превъзходство, но не успяха да намерят път към мрежата на Стефан Стойчев.Георги Куртев и Николай Павлов имаха възможност, но пропуснаха. В единственият си удар във вратата домакините от Спартак успяха да вкарат в 31 мин, а точен беше Георги Стефанов.

Втората част започна с пропуск на Павлов, който с глава прати топката в страни от вратата. Последваха още няколко положения пред Стойчев, когато в 75 мин Куртев от фаул изравни - 1:1.

В 80 мин Апостол Стоянов подаде към Трандафилов, който не успя да овладее добре топката. Георги Стефанов взе коженото кълбо и преодоля Стоянов, но Хърков го фаулира за да спре удара в празната врата. Георги Стефанов вкара дузпата - 2:1. Следващата седмица колежани играят в сряда срещу Свиленград, в четвъртък четвъртфинал за Студентското първенство, а в събота гостуват на Карнобат.