Локомотив Пловдив Гигант (Съединение)

Нов в Локо (Пд) дебютира с гол в контрола с Гигант

Локомотив Пловдив победи с 2:0 като гост Гигант Съединение (Югоизточна В група) в контрола. Както е известно, в този кръг черно-белите почиват. За смърфовете игра дошлият на проби юноша на Интер Адама Гуидиала. 21-годишният централен нападател дебютира с гол. Старши треньорът на Локо Илиан Илиев заложи на футболисти, които получават по-малко шанс за изява, и някои от юношите на клуба.

Още в 3-ата минута Йевтоски центрира опасно, но нямаше негов съотборник на точна позиция, който да засече подаването. След четвърт час игра Амрауи центрира, а Чукалов засече с глава, но гол отново не последва, тъй като младият нападател на черно-белите не успя да намери очертанията на вратата.

В 30-ата минута вратарят на Локомотив Витанов отрази коварен удар. Главен съдия на спаринга бе административният директор на смьрфовете Атанас Узунов, който подмина претенции на домакините за дузпа. В 43-ата минута гостуте поведоха в резултата. Йевтовски центрира от фаул, а Кавдански прониза страна на съперника с удар с глава.

Малко след почивката черно-белите поведоха с 2:0. Каращият проби Адама Гуидиала се разписа след удар с глава. След това головите ситуации значително намаляха. Македонецът Йевтовски бе най-активен за Локомотив, но до края ново попадение не падна.