Локомотив (ГО) Литекс ||

Локо Горна Оряховица падна от Литекс

Горнооряховският Локомотив загуби домакинският си мач с Литекс II, заради нелепа вратарска грешка към края на срещата. „ Железничарите“ бяха без половин отбор, заради контузии и наказания на играчи. Не е тайна, че след изваждането на първият отбор на ловчанлии от елита, в Литекс II играят основните фигури. Очаквано, възпитаниците на Любо Пенева взеха надмощие през първото полувреме и откриха резултата в 39-тата минута след бомбен шут на Десподов от пряк свободен удар.

През втората част треньора на домакините Томаш пусна в игра крилото Красен Трифонов, който оживи играта. Именно, след негово центриране от ляво другата, резерва Димитър Алексиев възстанови равенството в 67-мата минута вкарвайки с глава. Играта на двата тима се отвори, а грешките заваляха като майският дъжд, който се изсипа над стадиона през втората част.

Въпреки мократа трева съдията пусна по-твърда игра. Мачът се изостри в единоборства, но срещата отиваше към равенство. Десетина минути преди края, обаче вратаря на Локо реши да финтира Йонсен, даде къс пас на капитана Фиданин, той се подхлъзна и Йонсен беше безпогрешен за 1:2. Така Литекс II взе трите точки в Горна Оряховица, а Любо Пенев остана верен на своя нрав и не говори след мача.

Наставникът на Локомотив  Александър Томаш остана учуден, че неговите играчи са били стъписани в началото. „Да, Литекс е добър отбор, има класни играчи и добри изпълнители, но и ние показахме тактическа дисциплина и футбол. Осакатен е състава, няма 5-6 играчи, но това не ни оправдава. Амбициите за второто място остават. Просто, някои от играчите трябва да повярват“, обобщи Томаш.

Локо (ГО): Колев, Фиданин (к), Сандов, Димитров (70-та мин. Алексиев), Мечев, Суда, Михайлов (77-ма Балъков), Почански, Харизанов, Байдаков (45-та Трифонов), Кънев;

Литекс II: Конов, Цветков (к), Гълъбов, Перез, Горанов, Малинов, Руменов (85-та Станоев), Нунеш, Десподов, Йонсен (77-ма Минчев), Виана (69-та Колев);