Лудогорец || Локомотив 2012 (Мз)

Лудогорец 2 разби Локо (Мз)

Лудогорец II победи с 4:1 Локомотив (Мз) в първия двубой от 29-ия кръг на „Б“ група.

Отборът от Разград стартира по-добре двубоя и успя да поведе убедително още през първото полувреме с хеттрик на младия нападател Мартин Кирилов. Още в 12-ата минута, след спорно положение за засада, Смирнов подаде към непокрития Кирилов, който вкара за 0:1. Пет минути по-късно, след нова бърза контраатака на гостите, отново Кирилов се разписа за 0:2. В 20-ата минута след грешка в отбраната на мездренци Кирилов отбеляза третия си гол за 0:3.

През първата част с пропуски за мездренци се отличиха Арсен и Златинов. И двата тима направиха по една принудителна смяна поради контузии на Тунтев от домакините и на голмайстора за гостите Мартин Кирилов.

Десет минути след подновяването на играта и продължителна атака Олег Димитров от 10-ина метра вкара за 0:4. В 74-ата минута Бонев изведе Влади Златинов отдясно, той напредна в пеналта и оформи крайният резултат 1:4.