Сливнишки герой Балкан (Варвара)

Сливнишки герой реши кой да изпадне от ЮЗ "В" група

С бронзово отличие и победа завърши сезон 2015-2016 тимът на Сливнишки герой. Купата за третото място в групата бе връчена от Кънчо Димитров преди мача с Балкан (Варвара), спечелен с 5-1. По този начин път тимът от китното с. Варвара ще играе догодина в областните групи на Пазарджик. Момчетата на Венци Рангелов пък посветиха отличието на своя треньорски щаб, и особенно на гл. мениджър, който преди две дни празнува своя Рожден ден.

Срещата бе ръководена от рефера Петър Григоров а публиката наброяваше едва около 250 зрители. Домакините започнаха ударно и откриха резултата още в 3-та минута, когато Светослав Диков овладя една топка на границата на наказателното поле и с параболичен удар я пратив мрежата за 1-0. Балкан се върнаха в мача в 30-та минута, когато след невероятна неразбория, падналият на земята Стефан Чилингиров изравни за 1-1.

През втората част далеч по-стойностният тим на Сливнишки герой смачка своя и без това обезкуражен съперник. Освен четири попадения, момчетата в оранжево пропуснаха и куп положения. В 59-та минута Александър Александров попари гостите с попадение с глава дошло след пробив и центиране отляво, а в 75-та минута Румен Кереков сътвори най-красивото нещо в днешният мач, след като бе изведен от Красимир Георгиев и със страхотен шут отбеляза гол в английски стил в гредата и вътре за 3-1.

В 83-та минута отново Румен Кереков покачи на 4-1, а две минути преди края на редовното време Красимир Георгиев фиксира крайното 5-1 за Героя, след като бе изведен след показна атака от Евгени Гроздин.

Загубата на Балкан в комбинация с победата на Германея (Сапарева баня) у дома над Пирин (ГД) с 2:0, изпрати обратно балканци на 17-тата позиция в крайното подреждане, което е равносилно на изпадане. Германея се спаси, събирайки 19 точки, с 2 повече от Балкан.