Франция Румъния

Феноменален гол на Пайе донесе успеха на Франция срещу Румъния

Отборът на Франция се наложи над Румъния с резултат 2:1 на старта на ЕВРО 2016.

Още в 4-ата минута отборът на Румъния можеше да шокира домакините, но Станку с глава от непосредствена близост не успя да преодолее Лорис. В 10-ата минута Жиру можеше да открие, но стреля неточно с глава. В 14-ата Гризман разстресе гредата с глава. В 36-ата Гризман се отличи с нов пропуск.

Второто полувреме започна, както стартира и мачът - с възможност за Румъния. Станку получи топката в наказателното поле на домакините, овладя на гърди и стреля от въздуха, но не уцели вратата на Лорис. В 52-ата минута Оливие Жиру се отчете с нов пропуск.

В 56-ата минута Погба стреля опасно, но вратарят на Румъния се справи и спаси.

Оливие Жиру откри резултата за Франция в 58-ата минута след центриране на Пайе и фатална грешка на вратаря на Румъния Чиприан Татарушану.

В 65-ата минтуа обаче гостите получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Патрис Евра срещу Никулае Станчу. Богдан Станку не сгреши от бялата точка и изравни.

Минута преди края най-силният на терена Димитри Пайе донесе успеха на своя отбор с феноменален гол от границата на наказателното поле.