Швейцария Албания

Швейцария спечели битката с Албания

Отборът на Швейцария се наложи над Албания с минималното 1:0 в мач от Група А на Европейското първенство.

Отборът на Швейцария успя да поведе още в 5-ата минута с гол на Фабиан Шер, който засече едно центриране от корнер.

В 15-ата минута Харис Сеферович можеше да удвои, но не успя да преодолее вратаря Бериша. В 31-ата минута Армандо Садику пропусна да изравни, след като беше изведен сам срещу вратаря.

В 36-ата минута капитанът на АЛбания Лорик Кана получи червен картон и остави своя тим с 10 души. Той изби с ръка една топка, която отиваше при Сеферович. От последвалия пряк свободен удар Джемайли стреля в гредата.

Джемайли се отличи с нов пропуск в 41-ата минута.

В 53-ата минтуа Сеферович стреля опасно, Бериша спаси. В 66-ата отново Сеферович се отличи с голям пропуск, след като беше изведен очи в очи с вратаря но пропусна. В 76-ата Садику можеше да възстанови равенството, но се засуети и би покрай гредата.

В 88-ата минтуа Гаши пропусна едно от най-чистите положения в мача, излязъл очи в очи със Зомер.