Белгия Италия

Бонучи се превърна в Пирло и Италия даде урок на Белгия

Италия изнесе футболна лекция на считания за фаворит отбор на Белгия и успя да го победи с 2:0.

Двубоят започна с битка в средата на терена като и двата отбора на моменти залагаха на преса за да си върнат по най-бързия начин владението на топката. Първият по-опасен епизод дойде в 10-та минута, когато мощен шут на Нианголан бе спасен от Буфон по блестящ начин.

Италианците играха по-прибрано и организирано, а белгииците опитваха с удари от далеч да стигнат до нещо по-сериозно. И точно, когато изглеждаше, че „скуадрата” няма с какво да затрудни „червените дяволи” в отбрана хората на Антонио Конте избухнаха.

Бонучи намери с превъзходен пас от над 40 метра откъсващия се зад отбраната Джакерини, който по перфектен начин си поведе коженото кълбо и преодоля Куртоа. Това попадение стъписа Белгия и в последвалите минути Италия можеше да удвои преднината си, но с пропуски се отчетоха Пеле и Кандрева.

Първото по-сериозно положение през втората част дойде в 54-та минута, когато за пръв път в мача италианската отбрана бе хваната неподготвена, но останалия очи в очи с Буфон Ромелу Лукаку не успя да намери рамката на вратата и ударът му мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Две минути по-късно италианците отвърнаха на удара. Грациано Пеле стреля с глава от около 6-7 метра, но Куртоа показа класата си за първи път през това полувреме. Последваха силни минути за хората на Вилмотц, а „скуадрата” на няколко пъти прибегна до професионални нарушения за да предотврати по-сериозно опасности пред своята врата.

Еден Азар беше най-активният в редиците на Белгия като на няколко пъти опита с удари от далеч да затрудни Буфон, а Италия заигра все по-дълбоко в своята половина.

В 84-та минута Имобиле можеше да реши всичко в този двубой, но изстрелът му бе избит в корнер по блестящ начин от стража на „червените дяволи”.

В последната минута от редовното време италианската защита отново се пропука, но с топката се размина Дивок Ориги, който бе оставен абсолютно сам пред вратата, а Фелайни нямаше как да реагира на време и да насочи отскочилата топка по посока на Буфон.

В 92-та минута след чудесна контраатака Грациано Пеле сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0. Кандрева намери нападателя на Саутхемтън абсолютно сам в наказателното поле и той с мощен шут от воле безмалко да скъса мрежата на белгийската врата.