Белгия Унгария

Белгия се развихри срещу Унгария и е на 1/4-финал

Белгия победи Унгария с 4:0 и се класира на 1/4-финалната фаза за Евро 2016.

Де Бройне стреля още в 4-ата минута от далечно разстояние, но над вратата. Минута по-късно Ловренчич стреля по земя право в ръцете на Куртоа. Лукаку пропусна от страхотна възможност в 6-ата минута, а в 7-ата Де Бройне отново пробва късмета си, но право в ръцете на Кирай.

В 10-ата минута Тоби Алдервейрелд откри резултата с глава след центриране на Де Бройне от фал.

В 15-ата Де Бройне се отчете с нов пропуск. Той не успя да преодолее Кирай, излязъл очи в очи с него. В 23-ата Балаш Джуджак стреля опасно, но Куртоа спаси. В 25-ата Мертенс беше изведен на добра позиция, но пасът му попанда право в ръцете на вратаря на Унгария. В 30-ата Де Бройне стреля с глава, но Кирай спаси.

В 35-ата минута Де Бройне изпълни страхотно пряк свободен удар, но Кирай показа голямата си класа и успя да избие в гредата.

В 39-ата Ловренчич можеше да изравни, но стреля над вратата. В 42-ата белгийците пропуснаха ново 100% положение чрез Мертенс.

Веднага след почивката Азар стреля опасно, но Кирай отново спаси. След изпълнението на корнера отново Кирай трябваше да се намесва.

Адам Салай в 50-ата се отчете с пропуск, а в 54-ата отново той можеше да изравни, но ударът му бе избит от Вермален. В 66-ата удар на Пинтер се отклони в защитник и затрудни максимално Куртоа. В 69-ата унгарците пропуснаха нов шанс чрез Роланд Юхаш.

В 78-ата минута Миши Батшуай направи резултата 2:0 само минута, след като се появи в игра.

Минута по-късно Азар вкара за 3:0 след страхотен пробив и реши изхода на сблъсъка.

В 83-ата Унгария можеше да намали, но Куртоа спаси удара на Салай.

В даденото от съдията продължение появилият се като резерва Караско оформи крайното 4:0.