Исландия Англия

Смела Исландия обърна Англия и изхвърли Ходжсън и компания от ЕВРО 2016

Отборът на Исландия се наложи над Англия с резултат 2:1 в 1/8-финален сблъсък от ЕВРО 2016 и изхвърли Ходжсън и компания от надпреварата. На 1/4-финалите Исландия ще се изправи срещу Франция.

Отборът на Англия получи правото да изпълни дузпа още в 3-ата минута. Стражът Ханес Халдорсон извърши нарушение срещу Стърлинг в наказателното поле. Рууни не сгреши от бялата точка и откри резултата.

Само 2 минути по-късно обаче Рагнар Сигурдсон изравни след страхотно изпълнение на тъч от страна на Арнасон.

В 18-ата минута Исландия стигна до пълен обрат чрез Колбайн Сигторсон, който стреля от границата на наказателното поле и Харт не се намеси по най-добрия начин.

В 28-ата Кейн можеше да изравни, но стражът на Исландия се справи.

В 55-ата минтуа Рагнар Сигурдсон отправи удар със задна ножица отблизо, но Харт улови. В 61-ата Деле Али стреля неточно. В 72-ата Исландия можеше да вкара трети гол чрез Саварсон, но ударът му мина над вратата. В 79-ата Хари Кейн се отчете с нов разочароващ удар.

В 83-ата минута Гунарсон се откъсна и стреля опасно, но Джо Харт спаси.