Уелс Белгия

Уелс шокира Белгия и е на 1/2-финал!

Отборът на Уелс се класира за 1/2-финалите на ЕВРО 2016 след победа над Белгия с резултат 3:1.

Белгия можеше да поведе още в 7-ата минута, но Уелс оцеляха на три пъти в разстояние на няколко секунди след удари на Караско, Муние и Азар.

В 13-ата минута все пак Белгия поведе след страхотен гол на Раджа Наинголан от далечно разстояние.

В 26-ата минута Нийл Тейлър пропусна страхотна възможност за Уелс.

Все пак в 30-ата минута капитанът Ашли Уилямс изравни с глава след центриране от корнер.

В 34-ата Бейл се откъсна, но стреля слабо и Куртоа спаси.

В 50-ата минута Еден Азар стреля опасно, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 55-ата минута Хал Робсън-Кану се разписа за Уелс след подаване на Рамзи - 2:1.

В 74-ата минута Фелайни можеше да изравни, но ударът му с глава мина на сантиметри от гредата. Витцел пробва късмета си от далечно разстояние, но и той не успя.

В 85-ата минута Сам Воукс реши двубоя с гол с глава след центриране на Крис Гънтър - 3:1.